Lidovky mého srdce

10lid
FOLK SONG OF MY HEART
genre: Moravian and Slovakian traditional folk
release: Supraphon 2010 4-23
format: CD, serial No.: SU 6001
recorded: 2008 (1-10,12-17), 2010 (11)
studio: Mistříňanka, Mistřín,
orchestra: Dulcimer Music of Ladislav Pavluš
01. Zasadil sem čerešenku v humně
02. Prší, prší
03. Dívča, dívča, laštovička
04. Keby som bol vtáčkom
05. Pri Trenčíně na tem mostě
06. Šohaju, šohaju
07. Eště si já pohár vína zaplatím
08. Pilo by sa, pilo
09. Za morem je bílá růža
10. Teče voda, teče
11. Bude jar
12. Eště som sam neoženil
13. Co je to za hora
14. Keď sem já byl osmnáct roků mládenec
15. Číže že sú to koně ve dvoře
16. Lásko, bože, lásko
17. Takú sem já frajárenu dostal
18. Malérečka

promo:

Jde vskutku o zcela srdeční záležitost: náhodné setkání s jednou moravskou cimbálovou muzikou zahájilo výběr písní, několikaleté setkávání ve studiu a postupné natáčení. Producent alba Ladislav Pavluš s Karlem Gottem pečlivě procházeli desítky možných předloh, aby nevznikly jen tak nějaké nové verze, ale ty nejsprávnější, za kterými si oba zcela stojí.
Celé čtyři roky se přátelsky scházeli ve studiu Mistříňanka, zásadně pouze ve chvílích, kdy píseň byla opravdu ta správná a nálada inspirovaná. Žádný tlak na termín vydání, žádné technické fígle, zato maximum společného hraní s kapelou kolem jednoho mikrofonu. Jen Cimbálová muzika Ladislava Pavluše s hosty a slavný, leč před touto hudbou velice pokorný zpěvák.
Sestava písní zahrnuje jak ty velmi známé, tak i ty trpělivě vyhledávané pro tento speciální účel. Měřítkem byl vždy Gottův osobní vztah ke konkrétní písničce, spokojenost s aranží a vlastním zpíváním: rozhodně se nebrala „první dobrá“. Ještě letos v únoru se tak našla a natočila další pěkná píseň, přidaná k původně už definitivní sestavě.
Karel Gott nepředstírá, že je autentickým pěvcem těchto lidových či zlidovělých písniček. S důvěrou vám ale předkládá to, co má z tohoto repertoáru celoživotně sám opravdu nejraději. Je mnoho důvodů, abyste se k němu přidali.